Cudowny Świat Barbie i LEGO

Od 12 kwietnia w Domu Muzyki i Tańca oglądać można wystawę "The Wonderful World of Barbie and Lego". Jako miłośniczka klocków LEGO (uważam je za wspaniałą, rozwijającą zabawkę) zabrałam męża i młodszego syna i udałam się do Zabrza. Pierwszego szoku doznałam przy kasie. Bilety są tak nieprzyzwoicie drogie, że jeżeli to ma być wystawa dla dzieci, to organizatorzy nie mają wstydu zdzierać z rodziców takich sum.
Wystawę lalek Barbie ominęłam dużym łukiem - no cóż, zawsze byłam nietypowa :)
Wreszcie dotarliśmy do pierwszej gabloty z LEGO - ciężarówka jest imponująca, ma ok 1 m długości. Mojemu synowi oczy rozbłysły.

I dalej z wytrzeszczonymi oczami przechodziliśmy od jednej gabloty do drugiej

Zwróciliśmy uwagę na ilość szczegółów i detali widoczną zwłaszcza przy makietach typu budynek z otoczeniem.

Szczególnie podobał mi się ten nawalony który już spadł z ławki a kufel trzyma nadal....

I ku mojemu ogromnemu rozczarowaniu, na tym wystawa się kończy. Wystawiono ok 14 niedużych gablot z zestawami LEGO, i nazwano to "Cudowny Świat...." Muszę przyznać, że byłam rozczarowana i wściekła. Bilet tzw. rodzinny - więc z założenia tańszy kosztował 60zł !!!!! i kilkanaście gablot z klockami. Długo się będę zastanawiać przed przyjazdem na jakąkolwiek imprezę w tym miejscu.... Dlatego moja rada jest taka - jeżeli lubisz lalki Barbie - jedź na wystawę - jeżeli lubisz klocki Lego - nie jedź na wystawę.
Swoje prywatne i osobiste wrażenia spisała Ee, zdjęcia anonim z internetu.